Автомобіль масою 1 т рухається морським узбережжям зі швидкістю 20 м/с на висоті 50 м над рівнем

моря. Визначте кінетичну, потенціальну та повну енергії авто відносно рівня моря, якщо g вважати 10 Н/кг. Даю 100балів за розвʼязання

Ответы на вопрос

Отвечает Рузов Вася.

1. Кінетична енергія (K.E) обчислюється як:
K.E = (1/2) * m * v^2,
де m - маса автомобіля (1 т = 1000 кг), v - швидкість авто (20 м/с).
2. Потенціальна енергія (P.E) обчислюється як:
P.E = m * g * h,
де m - маса автомобіля, g - прискорення вільного падіння (10 Н/кг), h - висота над рівнем моря (50 м).
3. Повна енергія (T.E) - це сума кінетичної та потенціальної енергії:
T.E = K.E + P.E.

Тепер підставимо значення у формули:

1. K.E = (1/2) * 1000 кг * (20 м/с)^2 = 200,000 Дж (джоулів).
2. P.E = 1000 кг * 10 Н/кг * 50 м = 500,000 Дж.
3. T.E = K.E + P.E = 200,000 Дж + 500,000 Дж = 700,000 Дж.

Отже, кінетична енергія автомобіля становить 200,000 Дж, потенціальна енергія - 500,000 Дж, і повна енергія - 700,000 Дж відносно рівня моря.