якщо до джерела струму підключити резистор з опором 8 ом, то в колі виникне струм певної сили. Якщо

замінити резистор на інший з опором 17 ом, сила струму стане в два рази меншою, ніж у першому випадку.Визначте внутрішній опір джерела струму.

Ответы на вопрос

Отвечает Вовчук Яна.

Ответ: 9 Ом

Объяснение:

Дано:

R1=8 Ом

R2=17 Ом

I1=2I2

----------------

r-?

Согласно закона Ома для полной цепи:

I=E/(R+r)

По условию:

E/(R1+r)=2E/(R2+r)

E*(R2+r)=2E*(R1+r)

R2+r=(2R1+r)

R2-R1=2r-r

17-8=r

r=9 Ом