2) Сталеву заготовку масою 10 кг нагріли на 200 °С. Яка кількість теплоти для цього була потрібна?

3) На скільки градусів нагріється 2 л води при отриманні 200 кДж теплоти?​

Ответы на вопрос

Отвечает Пергушев Кирилл.

2)Щоб знайти кількість теплоти, яка була потрібна для нагріву сталевої заготовки масою 10 кг на 200 °C, можна використати формулу:

Q = m * c * ΔT,

де:

Q - кількість теплоти (в джоулях),

m - маса (в кілограмах),

c - специфічна теплоємність матеріалу (в джоулях на кілограм на градус Цельсія),

ΔT - зміна температури (в градусах Цельсія).

Специфічна теплоємність для сталі становить приблизно 500 Дж/(кг·°C).

Підставимо дані у формулу:

Q = 10 кг * 500 Дж/(кг·°C) * 200 °C = 1,000,000 Дж або 1,000 кДж.

Отже, для нагріву сталевої заготовки на 200 °C було потрібно 1,000 кДж теплоти.

3)Для знаходження зміни температури води, використаємо ту саму формулу:

Q = m * c * ΔT,

де:

Q - кількість теплоти (в джоулях),

m - маса води (в кілограмах),

c - специфічна теплоємність води (приблизно 4,186 Дж/(г·°C)),

ΔT - зміна температури (в градусах Цельсія).

Ми маємо Q = 200 кДж (або 200,000 Дж) та m = 2 л води. Важливо поміняти одиниці об'єму води на кілограми, враховуючи, що 1 л води має масу приблизно 1 кг.

m = 2 л * 1 кг/л = 2 кг.

Тепер ми можемо визначити зміну температури (ΔT):

200,000 Дж = 2 кг * 4,186 Дж/(кг·°C) * ΔT.

ΔT = 200,000 Дж / (2 кг * 4,186 Дж/(кг·°C)) ≈ 23,86 °C.

Отже, 2 л води нагріються приблизно на 23,86 градусів Цельсія при отриманні 200 кДж теплоти.

Отвечает Кормачёв Никита.

Ответ:

Задача 1 : Сталеву заготовку масою 10 кг нагріли на 200 °С. Яка кількість теплоти для цього була потрібна?

Q = m * c * ΔT - формула.

Що да як : Q - кількість тепла, m - маса, c - теплоємність, T - зміна температури.

Q = 10 кг * 460 Дж/(кг·°C) * 200 °C = 920 000 Дж.
Відповідь : потрібно 920 кДж тепла.

Задача 2 : На скільки градусів нагріється 2 л води при отриманні 200 кДж теплоти?​
Використовуємо цюж саму формулу.
Q = m * c * ΔT - формула.

200 кДж - це 200 000 Дж (1 кДж = 1000 Дж).
Маса води - 2 літри - що приблизно дорівнює 2 кг.

200 000 Дж = 2 кг * 4,186 Дж
T = 200 000 Дж / (2 кг * 4,186 Дж) = 23,9 C

Відповідь : 200 кДж теплоти на приблизно 23,9 градусів Цельсія