1. Резистор опором 12 Ом, та дві лампочки по 16 Ом кожна зєднані послідовно. Напруга на одній із

лампочок рівна 24 В. Яка кількість теплоти виділиться в цій ділянці кола за 10 хв? 2. Чотири лампочки, опір кожної з яких рівний 2 кОм, зєднані паралельно. Напруга на першій лампочці 220 В. Скільки теплоти виділиться в цьому колі за 1 год?

Ответы на вопрос

Отвечает Скоморохова Ксюша.

Задача 1

Дано:

R₁=12 Ом

R₂=16 Ом

U₂=24 В

t=10 хв

Знайти:

Q - ?

Розв'язок:

I=U₂/R₂

Q=I²*R₀*t

R₀=2R₂+R₁

Q=U₂²*(2R₂+R₁)*t/R₂²

Q=24²*(2*16+12)*10*60/16²=59.4 кДж

Відповідь: виділиться 59.4 кДж.

Задача 2

Дано:

R=2 кОм

U=220 В

t=1 год

Знайти:

Q - ?

Розв'язок:

Q=U²*t/R₀

R₀=R/4

Q=4U²*t/R

Q=4*220² *3600/2000=348.48 Дж

Відповідь: виділиться  348.48 Дж.

Отвечает Бочкарёва Виктория.

Відповідь:

1. 59,4 кДж; 2. 348,5 кДж

Пояснення: