з вершини похилої площини висотою 10 м і кутом похилу 30 починає зісковзувати тіло. визначити

швидкість тіла наприкінці спуску. коефіцієнт тертя тіла об площину дорівнює 0,1

Ответы на вопрос

Отвечает Амирсеит Данияр.

Ответ:

v_{k} \approx 12,9 м/c

Примечание:

S - гіпотенуза трикутника

За означенням синуса в прямокутному трикутнику:

\sin \alpha = \dfrac{H}{S} \Longrightarrow  S = \dfrac{H}{\sin \alpha} = \dfrac{10}{\sin 30^{\circ} } = \dfrac{10}{0,5} = 20 м.

Объяснение:

Дано:

H = 10 м

α = 30°

\mu = 0,1

g = 10 м/c²

Знайти:

v_{k} \ - \ ?

----------------------------------

Розв'язання:

m \vec{g} + \overrightarrow{N} +\overrightarrow{F_{T}}  = m \vec{a} - за другим законом Ньютона

OY: N - mg \cos \alpha =0; N = mg \cos \alpha;

F_{T} = \mu N = \mu mg \cos \alpha

A_{K}  = A_{P} -  A_{T};

\dfrac{mv_{k}^{2}}{2} = mgH - F_{T}S| \cdot 2

mv_{k}^{2} = 2mgH - 2F_{T}S

mv_{k}^{2} = 2mgH - 2S\mu mg \cos \alpha|:m

v_{k}^{2} = 2gH - 2\cdot\dfrac{H}{\sin \alpha} \cdot \mu g \cos \alpha

v_{k}^{2} = 2gH - 2gH \mu \ \rm ctg \ \alpha

v_{k}^{2} = 2gH(1 - \mu \cdot \rm ctg \ \alpha)

v_{k} = \sqrt{2gH(1 - \mu \cdot \rm ctg \ \alpha)}

v_{k} = √(2 * 10 м/c² * 10 м * (1 - 0,1 * √3)) ≈ 12,9 м/c

Відповідь: v_{k} \approx 12,9 м/c.