Автомобільний двигун за швидкості 72 км\год витрачає 8 кг диз.палива на кожні 100 км шляху.

Визначте корисну потужність двигуна автомобіля й силу тяги, що розвивається ним, якщо ККД двигуна становить 40 %. Питома теплоьа згоряння палива - 44 на 10 в шостій Дж/кг.

Ответы на вопрос

Отвечает Налимова Ясмина.
Скорость равна V = 72000/3600 = 20 м/с.
Время движения автомобиля на пути в 100 км T = S/V = 100*1000/20 =
= 5000 с.
Энергия (работа) от сгорания топлива A = 8*44*10⁶ = 3,52*10⁸ Дж.
Общая мощность N = A / T = 3,52*10⁸ / 5000 = 7,01*10⁴ Вт = 70,4 кВт, а полезная составит Nп = N*КПД = 70,4 * 0,4 = 28,16 кВт.
Сила тяги составит F = A / S =  28160 / 20 = 1408 H.