3. На яку висоту підніметься вода в капілярі радіусом 2 мм? Поверхневий натяг води 73 мН/м,

густина води 1000 кг/м3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лаврентьева Карина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

r = 2 мм = 2·10⁻³ м

σ = 73 мН/м = 73·10⁻³ Н/м

ρ = 1000 кг/м³

_______________

h = ?

Высота поднятия жидкости в капилляре:

h = 2·σ / (ρ·g·r)

h = 2·73·10⁻³ / (1000·10·2·10⁻³) ≈ 7,3·10⁻³ м    или   7,3 мм