Визначити довжину математичного маятника, який за 10 с здiйснив 25 коливань.


Ответы на вопрос

Отвечает Пержул Олег.

Ответ:

Довжина математичного маятника - 10,14 сантиметрів.

Объяснение:

Дано:

t = 10 с

n = 25

Найти: l.

Решение:

T = 2π * √(l * g) => l = T² * g / (4 * π²)

(записуємо формулу періоду коливань и знаходимо із неї формулу довжини маятника)

T = t / n

(формула періоду коливань)

T = 10 c / 25 = 0,4 с

(обчислюємо період коливань маятника)

g = 10 H/м

(g - прискорення вільного падіння, для задач використовується 10 H/м (якщо на планеті Земля))

l = (0,4 с)² * 10 H/м / (4 * 3,14²) = 0,1014 м = 10,14 см

(обчислюємо довжину математичного маятника за першою формулою)

Ответ: l = 10,14 см.