В однорідному електричному полі з напруженістю 3МВ/м, силові лінії якого співнапрямлені з підвісом,

висить на нитці кулька масою 2 г, а заряд дорівнює 3,3 нКл. Визначити силу натягу нитки

Ответы на вопрос

Отвечает Веснина Лиза.

Ответ:

Объяснение:

сила натягу нитки, на якій висить кулька в однорідному електричному полі:

\tt T = mg + Eq\cos\alpha

Оскільки силові лінії поля співнапрямлені з підвісом, то \tt \alpha =0, тобто, \tt \cos\alpha =1, тоді маємо

\tt T=mg+Eq=0.002\cdot10 + 3 \cdot 10^6\cdot 3.3 \cdot 10^{-9}= 0.0299 H