Каково ускорение тела, которое прошло 400 м, увеличив скорость с 18 км/ч до 54 км/ч? Тело движется

прямолинейно равноускоренно. Ответ выразить в м/с², округлив до сотых.

Ответы на вопрос

Отвечает Новиков Даник.

Ответ:Для знаходження ускорення тіла, яке рухається прямолінійно і рівномірно прискорюється, використовуйте наступну формулу:

\[a = \frac{{V_f^2 - V_i^2}}{2d}\]

де:

- \(a\) - ускорення (м/с²)

- \(V_f\) - кінцева швидкість (м/с)

- \(V_i\) - початкова швидкість (м/с)

- \(d\) - відстань, на яку пройшло тіло (м)

Спершу переведемо швидкість з км/год в м/с:

Початкова швидкість (\(V_i\)) = 18 км/год = \(\frac{18 \cdot 1000}{3600}\) м/с = 5 м/с (округлено до сотих).

Кінцева швидкість (\(V_f\)) = 54 км/год = \(\frac{54 \cdot 1000}{3600}\) м/с = 15 м/с (округлено до сотих).

Відстань (\(d\)) = 400 м.

Тепер підставимо ці значення у формулу:

\[a = \frac{{15^2 - 5^2}}{2 \cdot 400}\]

\[a = \frac{{225 - 25}}{800}\]

\[a = \frac{{200}}{800}\]

\[a = 0.25 \, \text{м/с²}\]

Отже, ускорення тіла дорівнює 0.25 м/с² (округлено до сотих).

Объяснение: