Нагрівник, який розвиває потужність ЗО кВт, охолоджується проточною водою, що тече по спіральній

трубці з площею поперечного перерізу 1 см2. При сталому режимі проточна вода нагріваєть­ся на 15 °С. Визначіть швидкість руху води по трубці.

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Елена.

За законом збереження та перетворення енергії маємо P*t = Q; P*t = cmΔt; P*t = cρVΔt; P*t = cρShΔt; P = cρS(h/t)Δt; P = cρSvΔt;

v = P/(cρSΔt) = 30000/(4200·1000·1·15) = 1/(420·1·1·5) = 0,47 мм/с

Відповідь: 0,47 мм/с.