Яку кількість теплоти необхідно надати одному молю ідеального одноатомного газу, що знаходиться в

закритому балоні при температурі 27 °С, щоб підвищити його тиск в 3 рази?

Ответы на вопрос

Отвечает Мацько Софья.

Ответ:

Ответ: Q(∆U)=7479 Дж

Объяснение:

Т.к. баллон закрытый, то процесс можно считать изохорным. Записываем закон Шарля: Р2/Р1=Т2/Т1, так как Р2/P1= 3 , то Т2/Т1 = 3.

Следовательно Т2=3*Т1. Первый закон термодинамики для изохорного процесса звучит так: Q=∆U ∆U = i/2*v*R*∆Т = i/2*v*R*(3*T1-T1) = i/2*v*R* 2*T1 = i*v*R*T1.

i = 3 идеальный газ

v = 1 моль

R = 8,31 Дж/(моль*К)

T1 = 27 C = 300 K

∆U = 3*1*8.31*300 = 7479 Дж.

Ответ: Q=7479 Дж

Надеюсь правильно)