СРОСНООО У переохолоджену до -8°С воду кидають маленький кристалик льоду. У воді починається

швидкий про- цес кристалізації льоду на первинному кристалику. Яка частина води перетвориться в лід?

Ответы на вопрос

Отвечает Лунчева Снежана.

Відповідь:

приблизно 10% (або одна десята частина) переохолодженої води перетвориться на лід

Пояснення:

переохолоджена вода масою m0 має питому теплоємність що дорівнює питомій теплоємності саме води c_v
під час кристалізації вся система переходить від початкової температури t0 = -8 C до t1 = 0 C
для цього потрібно залучити тепло Q = m0*c_v*(t1-t2)
це тепло забрали у води і вона почала перетворюватись на лід
на лід перетвориться тільки частина води масою m1 у якої відібрали тепло Q
m1*Lambda=Q=m0*c_v*(t1-t2)
m1/m0 = c_v*(t1-t2) / Lambda = 4200*8/332000 = 0,101204819

m1/m0 * 100% = 10,1204819 % ≈ 10%