Знайдіть прискорення електрона що рухається B електричному полі 3 напруженістю 2кВ/м?​


Ответы на вопрос

Отвечает Сафина Азалия.
Для знаходження прискорення електрона у електричному полі використовується другий закон Ньютона для заряду, що рухається в електричному полі. Формула для обчислення прискорення заряду (a) у такому полі виглядає так:

a = F / m,

де
F - сила, яку діє на заряд,
m - маса заряду.

Зважаючи на те, що маса електрона майже дорівнює 9.10938356 × 10^-31 кілограма, і електричний заряд електрона дорівнює приблизно -1.60219 × 10^-19 кулона, ми можемо розрахувати силу, яку електричне поле вправляє на електрон:

F = q * E,

де
q - заряд електрона,
E - напруженість електричного поля.

Підставимо значення:

F = (-1.60219 × 10^-19 Кл) * (2 * 10^3 В/м) = -3.20438 × 10^-16 Н.

Тепер можемо використати другий закон Ньютона для обчислення прискорення:

a = F / m = (-3.20438 × 10^-16 Н) / (9.10938356 × 10^-31 кг) ≈ -3.5194 * 10^14 м/с².

Отже, прискорення електрона в електричному полі з напруженістю 2 кВ/м дорівнює приблизно -3.5194 * 10^14 м/с². Знак “-” вказує на те, що електрон буде рухатися у протилежному напрямку до напруженості поля.