Рассчитать возможную экономию топлива за счёт ВЭР ,которые образуются в печах пиролиза при сгорании

18 млн м^3 (метров кубических) в год ГАЗА, энтальпия дымовых газов равна 1500 Гкал /м^3 ,а после пароперегревателя 500 Гкал/ М^3

Ответы на вопрос

Отвечает Кудайбергенова Дияна.

Ответ:

Для розрахунку можливої економії топлива за рахунок використання ВЕР (високоефективних рекуперативних систем) у печах піролізу, нам потрібно врахувати енергію, яку ми можемо відновити з димових газів.

Розрахунок економії топлива базується на різниці між ентальпією димових газів перед використанням ВЕР та після нього.

Спочатку знайдемо різницю ентальпій для димових газів:

Різниця ентальпій = Ентальпія перед пароперегрівачем - Ентальпія після пароперегрівача

Різниця ентальпій = 1500 Гкал/м^3 - 500 Гкал/м^3 = 1000 Гкал/м^3

Тепер знайдемо загальну економію топлива:

Загальна економія = Різниця ентальпій * Об'єм газу

Загальна економія = 1000 Гкал/м^3 * 18 млн м^3 = 18000000 Гкал

Якщо ви хочете перетворити це в інші одиниці, такі як кіловат-години або джоулі, знайдіть коефіцієнт перетворення між Гкал та потрібною одиницею.

Зазначу, що ці розрахунки мають приблизний характер та не враховують всіх можливих факторів. Для точних розрахунків вам потрібно мати більше даних щодо ефективності ВЕР системи, технічних характеристик печей, та інших параметрів.

Конечно, я могу провести грубые оценки на основе предоставленных данных.

Давайте предположим, что из общего объема газа 18 млн м³/год можно извлечь 10% ВЭР (высокотемпературных водородных энергоресурсов), которые могут быть использованы с КПД 70%.

Сначала найдем количество ВЭР в м³/год: 18 млн м³/год * 0.1 = 1.8 млн м³/год ВЭР.

Затем рассчитаем экономию топлива. Для этого найдем разницу в энтальпии газа до и после пароперегревателя:

Энтальпия газа до: 1500 Гкал/м³

Энтальпия газа после: 500 Гкал/м³

Разница в энтальпии: 1500 Гкал/м³ - 500 Гкал/м³ = 1000 Гкал/м³

Теперь рассчитаем экономию энергии за год:

Экономия = Объем ВЭР * Разница в энтальпии * КПД системы

Экономия = 1.8 млн м³/год * 1000 Гкал/м³ * 0.70 = 1260 тыс. Гкал/год

Это грубая оценка экономии топлива за счет использования ВЭР. Пожалуйста, имейте в виду, что это приближенные значения и действительная экономия может быть разной в зависимости от многих факторов.