Скільки метрів ніхромового дроту площею поперечного перерізу 0,15 мм² потрібно узяти, щоб

виготовити нагрівач потужністю 0,5 кВт, який працюватиме від мережі з наругою 220 В? Питомий опір ніхрома 1,1·10 Ом мм²/м.​

Ответы на вопрос

Отвечает Еркінова Жаннур.
P = U * I
де:

P - потужність, Вт
U - напруга, В
I - сила струму, А
Сила струму визначається за формулою:

I = P / U
Отже, сила струму нагрівача дорівнює:

I = 0,5 кВт / 220 В = 2,27 А
Опір нагрівача визначається за формулою:

R = U / I
Отже, опір нагрівача дорівнює:

R = 220 В / 2,27 А = 97,1 Ом
Довжина нагрівача визначається за формулою:

l = R * S / ρ
де:

l - довжина нагрівача, м
R - опір нагрівача, Ом
S - площа поперечного перерізу, мм²
ρ - питомий опір, Ом мм²/м
Отже, довжина нагрівача дорівнює:

l = 97,1 Ом * 0,15 мм² / 1,1·10 Ом мм²/м = 13,9 м
Відповідь: 13,9 м.