Величину одного з точкових зарядів збільшили на 40 % , а величину іншого на- зменшили на стільки ж

відсотків.На скільки відсотків змінилась кулонівська сила?

Ответы на вопрос

Отвечает Драчёв Владимир.

F_1=\frac{kq_1q_2}{r^2}\\ {q_1}'=q_1+0.4q_1=1.4q_1, {q_2}'=q_2-0.4q_2=0.6q_2\\ F_2=\frac{k{q_1}'{q_2}'}{r^2}=\frac{k1.4q_10.6q_2}{r^2}=0.84\frac{kq_1q_2}{r^2}=0.84F_1\\ \lambda = \frac{F_1-F_2}{F_1}*100\%=\frac{F_1-0.84F_1}{F_1}*100\%=16\%