9.12. На щоглі висотою h = 8 м висить лампа силою світла І = 1 ккд. Приймаючи лампу за точкове

джерело світла, визначити, на якій відстані l від основи щогли освітленість поверхні землі дорівнює 1 лк.

Ответы на вопрос

Отвечает Гладько Инга.

Освітленість поверхні землі від точкового джерела світла залежить від інтенсивності світла лампи та відстані до цільової точки.

За формулою освітленості E, ми можемо обчислити відстань l:

E = I / (4πl²),

де E - освітленість (в лк),

I - інтенсивність світла (в канделах),

l - відстань до джерела світла (в метрах).

В даному випадку, ми маємо інтенсивність світла I = 1 ккд (кандела) та хочемо знайти відстань l, при якій освітленість дорівнює 1 лк.

Підставимо дані в формулу:

1 лк = (1 ккд) / (4πl²).

Розподілимо обидві частини рівняння на 1 ккд:

1 / (1 ккд) = 1 / (4πl²).

Скористаємося навколишнім діленням:

1 ккд = 4πl².

Поділимо обидві частини рівняння на 4π:

l² = 1 / (4π).

Виконаємо обчислення:

l² = 1 / (4π),

l = √(1 / (4π)).

Підставимо значення числа π:

l ≈ √(1 / (4 * 3.1416)).

Виконуючи обчислення, отримаємо:

l ≈ 0.2828 метра.

Отже, на відстані l ≈ 0.2828 метра від основи щогли освітленість поверхні землі дорівнює 1 лк.