У провіднику, довжина активної частини якого становить 15 см, сила струму дорівнює 8 А. Його

розмістили однорідному магнітному полі, індукція якого 0,4 Тл. Визначте витрачену потужність, якщо провіднин перемістився на 2,5 см перпендикулярно до ліній індукції за 2 с руху. ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!

Ответы на вопрос

Отвечает Ертаева Азиза.

Відповідь:Для визначення витраченої потужності в даній ситуації, спочатку розглянемо роботу, яку виконує сила струму при переміщенні провідника в магнітному полі. Робота (W) визначається наступним чином:

W = F * d * cos(θ)

де:

W - робота (в Джоулях)

F - сила, що діє на провідник (в Ньютонах)

d - відстань переміщення (в метрах)

θ - кут між напрямом сили та напрямом переміщення

У цьому випадку сила, що діє на провідник у магнітному полі, визначається формулою:

F = B * I * L * sin(θ)

де:

B - індукція магнітного поля (0,4 Тл)

I - сила струму (8 А)

L - довжина активної частини провідника (15 см, або 0,15 м)

θ - кут між напрямом сили та напрямом переміщення (90 градусів, оскільки переміщення відбувається перпендикулярно до ліній індукції магнітного поля)

Підставимо відомі значення:

F = 0,4 Тл * 8 А * 0,15 м * sin(90°) = 0,4 Тл * 8 А * 0,15 м * 1 = 0,48 Н

Тепер можемо знайти роботу:

W = 0,48 Н * 0,025 м (оскільки провідник переміщується на 2,5 см, або 0,025 м) = 0,012 Дж

Отже, сила струму виконує роботу 0,012 Дж при переміщенні провідника.

Тепер можемо визначити потужність (P), яка визначається як робота, виконана за одиницю часу:

P = W / t

де:

P - потужність (в Ваттах, Вт)

W - робота (0,012 Дж)

t - час переміщення (2 с)

Підставимо відомі значення:

P = 0,012 Дж / 2 с = 0,006 Вт (або 6 мВт)

Отже, витрачена потужність при переміщенні провідника на 2,5 см в магнітному полі становить 6 міліватт.

Пояснення: тримай!