По прямокутній рамці зі сторонами а = 4,63 см і b = 8 см, розташованої в повітрі, протікає струм

I=20 A проти годинникової стрілки. Число витків у рамці 10. Центр рамки розташований на початку координат. Сторона b паралельна вісі x. Визначити вектор магнітної індукції в заданій точці поля, координати (-2; 1,16)

Ответы на вопрос

Отвечает Павленко Андрей.

Ответ:

формула магнитной индукции B = μ0 * I * N / (2 * R

Rпетли = √(a^2 + b^2) / 2

если подставить значения

R = √(4,63^2 + 8^2) / 2 = 5,36 см,

N = 10,

I = 20 A,

μ0 = 4π * 10^-7 Гн/м.

тогда магнитная индукция в центре поля:

B = μ0 * I * N / (2 * R) = 4π * 10^-7 * 20 * 10 / (2 * 0,0536) = 9,39 мТл

вектор магнитной индукции:B = μ0 * I / (2 * r),

r = √(x^2 + y^2),

Подставляем значения:

x = -2 см = -0,02 м,

y = 1,16 см = 0,0116 м,

r = √((-0,02)^2 + 0,0116^2) = 0,022 м.

Тогда вектор магнитной индукции в заданной точке будет:

B = μ0 * I / (2 * r) = 4π * 10^-7 * 20 / (2 * 0,022) = 2,27 мТл.