Жаттығу 1.5 1. 18°С градустағы 1 л суды 100ºС градусқа дейін қыздыру үшін қанша жылу мөлшерін беру

керек?​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмикова Дарья.

Жаттығу 1.5:

t¹=18°C , V=1л , t²=100°C

c=4200 Дж/кг°С, p=1000 кг/м³

табу керек : Q-?

Шешуі: m=pV=1000кг/м³×1л×0.01м³= 1 кг

Q= cm(t²-t¹)= 4200Дж/кг°С × 1кг × ( 100°C -18°C)=344400Дж.

Жауабы : Q=344400 Дж.