Яку силу треба прикласти для підйому вагонетки масою 600 кг по естакаді з кутом нахилу 30о , якщо

коефіцієнт опору руху дорівнює 0,05?

Ответы на вопрос

Отвечает Плисецкая Мария.

Відповідь:

Дано :

m = 600 кг

α = 30°

μ = 0,05

g = 10 Н/кг

----------------------

F - ?

Рішення:

Для рівномірного підйому вагонетки векторна сума всіх сил, що діють на тіло, повинна дорівнювати нулю, тому для початку проектуємо сили на осі Ох и Оу

Ох : F - Fтр. - mgsinα = 0

Оу : N - mgcosα = 0

Тоді=

F = Fтр. + mg sinα

( N = mgcosα )

F = μN + mgsinα

тому=

F = μmgcosα + mgsinα

F = mg( μcosα + sinα )

sin30=0,5; cos 30=0,866(згідно таблиці синусів та косінусів кутів)

F = 600 * 10 ( 0,05 * 0,866 + 0,5 ) =  6000*0,5433=3259,8Н ≈ 3260 Н

Відповіь:                                                                                                              для підйому вагонетки треба прикластисилу,яка дорівнює 3260Н

Пояснення: