Кулька без початкової швидкості почала вільно падати з висоти 30 м. На якій висоті її потенціальна

енергія відносно поверхні землі буде вдвічі меншою за її кінетичну енергію? Кулька масою 30 г після пружного зіткнення з нерухомим тілом змінила напрям руху на 90 градусів, а модуль її швидкості зменшився в двічі.Визначте масу тіла, з яким зіткнулася куля

Ответы на вопрос

Отвечает Жумарина Елизавета.

V₀ = 0; Wп = 0,5Wк; h₀ = 30 м.

h - ?

В начальной точке падения тела кинетическая энергия тела равна нулю, а потенциальная энергия - Wп₀ = mgh₀. Используем закон сохранения энергии: Wп₀ + Wк₀ = Wп + Wк ⇒ mgh₀ + 0 = mgh + mV²/2. По условию задачи mgh = mV²/4. Поэтому mgh₀ = mgh + 2mgh ⇒ mgh₀ = 3mgh ⇒ h = h₀/3 = 30/3 = 10 м.