Обчисліть Еn (Потенціальну енергію) сталевого кубика об'ємом 0.001 м3 на висоті 1.5м. Густина сталі

7800 м3^кг

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Алёна.

Дано:

V = 0,001 м³

h = 1,5 м

\rho = 7800 кг/м³

g \approx 10 Н/кг

Знайти: E_{p}-?

Розв'язання. Для того щоб знайти потенціальну енергію E_{p}, треба масу m тіла помножити на прискорення g вільного падіння та помножити на відстань між землею та цим тілом, тобто на висоту h:

E_{p} = mgh

Скористаємося визначенням маси: маса m тіла дорівнює добутку густини \rho цього тіла на його об'єм V:

m = \rho V

Отже, E_{p} = \rho Vgh

Знайдемо значення шуканої величини:

E_{p} = 7800 \cdot 0,001 \cdot 10 \cdot 1,5 = 117 Дж

Відповідь: 117 Дж.