Матеріальна точка із зарядом 0,67 нКл, рухаючись у прискорюючому електричному полі, набуває

кінетичної енергії 107 еВ. Знайдіть різницю потенціалів між початковою і кінцевою точками траєкторії частинки, якщо її початкова енергія дорівнює нулю.

Ответы на вопрос

Отвечает Волкова Виолетта.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

q = 0,67 нКл = 0,67·10⁻⁹ Кл

Eк = 107 эВ

Eк₀ = 0

______________

Δφ - ?

1)

Переведем кинетическую энергию в СИ:

Eк = 107 эВ = 1,6·10⁻¹⁹·107 ≈ 1,7·10⁻¹⁷ Дж

2)

Энергия электрического поля:

Eэ = q·Δφ

3)

По закону сохранения энергии:

Eэ = Eк

q·Δφ = Eк

Δφ = Eк / q = 1,7·10⁻¹⁷  / 0,67·10⁻⁹ ≈ 25·10⁻⁹ В