Який заряд проходить за 1 годину через поперечний переріз залізної дротини завдовжки 1 км з

площеюпернрізу 0,5 мм квадратних, якщо напруга між їїкінцями 5 В? Питомий опір заліза 1,2×10-7 Ом×м

Ответы на вопрос

Отвечает Зеленин Руслан.

T=1 год=3600 с
L=1 км=1000 м
S=0,5 мм²=0,0000005 м²
U=5 В
p=0,00000012 Ом*м

q=?

q=It  
Согласно закону Ома:
I= \frac{U}{R}  
Формула сопротивления:
R= \frac{pL}{S}  
I= \frac{US}{pL} = 5 В * 0,0000005 / 0,00000012 Ом * м / 1000 м = 0,02083 А.
Тогда заряд равен:
q=0,02083 А * 3600 с ≈ 75 Кл.

Відповідь: за 1 годину через поперечний переріз проходить заряд 75 Кл.