Повітряна куля, наповнена гелієм, може підняти вантаж масою 300 кг. Який об'єм кулі, якщо масою її

оболонки можна знехтувати?

Ответы на вопрос

Отвечает Поздеев Стёпа.

Ответ:

Объяснение:

1)

Плотность гелия:

ρ₁ = 0,18 кг/м³

Плотность воздуха:

ρ₂ = 1,29 кг/м³

2)

Вес груза:

Pгр = m·g = 300·10 = 3 000    (Н)

Вес гелия:

Pгел = m₁·g = ρ₁·V·g = 1,8·V     (H)

Общий вес:

P =  Pгел  + Pгр = 1,8·V + 3000         (1)

3)

Сила Архимеда:

Fₐ = ρ₂·g·V = 12,9·V                 (2)

Приравняем (2) и (1)

12,9·V = 1,8·V + 3000

11,1·V = 3 000

V = 3 000 / 11,1 ≈ 270 м³