Запропонуйте спосіб визначення густини налитої в посудину рідини, маючи динамометр і латунну гирю

відомої маси.​

Ответы на вопрос

Отвечает Амельченко Владимир.

Ответ:

Прикріплюємо гирю до динамометру, наливаємо невідому рідину в мірну склянку. Опускаємо гирю повністю в рідину. Заміряємо її обсяг по зміні рівня рідини.

За другим законом Ньютона:

P = mg (до опускання)

Таким чином ми дізнаємося масу гирі.

Після опускання:

P1 = mg - Fa, де Fa - сила Архімеда

P1 = mg - pgV, де p - щільність невідомої рідини.

Отже, p = (P - P1) / (gV)

Примітка: P - показання динамометра до занурення гирі, P1 - його показання після занурення гирі.

Объяснение: