В алюмінієву судину масою 45 г налили 150 г води при температурі 20 °С. У посудину опустили циліндр

масою 200 г, температура якого 95 °С. при цьому температура води підвищилася до 30 °С. Визначити питому теплоємність речовини, з якого виготовлений циліндр.​

Ответы на вопрос

Отвечает Миронов Рудольф.

Ответ:

с₃=516 Дж/кг°

Объяснение:

m₁=45 г=0,045 кг

Т₁=20°С

m₂=150 г=0,15 кг

Т₂=20°С

m₃=200 г=0,2 кг

Т₃=95 °С

θ=30 °С

с ал=920 Дж/кг°

с в=4200  Дж/кг°

с₃ ?

Q₁+Q₂=Q₃

Q₁=с ал*m₁(θ-Т₁)=920*0,045(30-20°)=414 Дж

Q₂= с в*m₂(θ-Т₂)=4200*0,15(30-20°)=6300 Дж

Q₃=с₃ *m₃(Т₃-θ)=с₃*0,2*(95-30)=414+6300=6714  Дж

с₃=6714/13=516 Дж/кг°