Какова средняя скорость направленного движения (дрейфа) электронов, проходящих через медный

проводник плотностью 11 А/м²? Предположим, что каждый свободный атом меди имеет один свободный электрон. Молярная масса меди 64*10³ г/моль, плотность 8900 кг/м³.​

Ответы на вопрос

Отвечает Горбатова Юлия.

Объяснение:

окей,приступимо.

11 А/м² є поверхневою густиною струму і позначається j

j=I/S

де І-сила струму

S-площа поперечного перерізу проводу

Сила струму може бути знайдена за формулою:

I=neSv

де

n-концентрація електронів в провіднику

v-швидкість електронів (це нам треба знайти)

е-заряд одного електрона

підставляючи одне рівняння в друге:

J=nev

скористаємось співвідношенням m/M=N/Na

m=pV

pV/M=N/Na

p*Na/M=N/V=n

j=p*Na*e*v/M

де Na-стала Авогадро(6.02 *10²³ моль^(-1))

р-густина матеріалу

М-молярна маса речовини

отже з цієї формули маємо,що v=Mj/(p*Na*e)

рахувати лінь, вчіться самі:)