Температура повітря стала і дорівнює t = 21°С. На якій висоті h тиск р повітря дорівнює 80 % від

тиску р0 на рівні моря?

Ответы на вопрос

Отвечает Сушков Евгений.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

t = 21°С = 294 К

р = 0,8 р0

Знайти: h - ?

Барометрическая формула

р = р0 * e^(-mgh/RT) де р - тиск на висоті,  р0 - початковий тиск,

t - температура у К, m-  молярна маса повітря = 0,029 кг/моль, R - газова постійна = 8,314Дж/(моль * K)

звідки  p/p0 = e^(-mgh/Rt)

логарифмуючи обидві частини рівняння маємо

ln p/p0 = e^(-mgh/Rt)

звідси отримаємо:

h = -Rt/(mg) * ln(p/р0)= ((8,314 * 294) /(0,029 * 9.8)) * ln (0,8) =

= -(2444,3/ 0,2842) * ( - 0,223) ≈ 1918 м