Рівень А 363. Чому сірник легко розламати посередині й важко відламати ма- ленький шматок від

нього? 364 Чому popping​

Ответы на вопрос

Отвечает Шаповалова Аня.

Відповідь: У першому випадку більші плечі прикладання сил до сірника як важеля, а значить необхідно прикладати менше зусилля (силу)

Пояснення:У другому випадку одне з плечей дуже мале, а тому силу треба прикладати велику (F1/F2=d2/d1). Та й незручно

Отвечает Gareev Ilsur.

За умовою рiвноваги важеля:

F1/F2=l2/l1. Якщо l1=l2 => F1=F2; якщо l1<l2 =>F1>F2 відламати маленький шматок важче.