Визначте ЕРС і внутрішній опір гальвавічного елемента,якщо при зовнішньому опорі 2 Ом струм у колі

0,6 А, а при опорі 1 Ом - 1 А

Ответы на вопрос

Отвечает Duysebai Alnur.

Ответ:

ЭДС гальванического элемента равен 1,5 В, а его внутренние сопротивление - 0,5 Ом

Объяснение:

Дано:

R_{1} = 2 Ом

I_{1} = 0,6 А

R_{2} = 1 Ом

I_{2} = 1 А

Найти:

\xi \ - \ ?

r \ - \ ?

-----------------------------------

Решение:

ЭДС:

\xi = I(R + r)

\xi = IR + Ir \Longrightarrow r = \dfrac{\xi - IR}{I} =  \dfrac{\xi }{I} -  \dfrac{IR}{I} =  \dfrac{\xi }{I} - R

Составим систему уравнений:

\displaystyle \left \{ {{ r = \dfrac{\xi }{I_{1}} - R_{1}} \atop {r =   \dfrac{\xi }{I_{2}} - R_{2}}} \right \Longrightarrow \dfrac{\xi }{I_{1}} - R_{1} =\dfrac{\xi }{I_{2}} - R_{2}

\dfrac{\xi }{I_{1}} - R_{1} =\dfrac{\xi }{I_{2}} - R_{2}

\dfrac{\xi }{I_{1}} - \dfrac{\xi }{I_{2}}   =R_{1} - R_{2}

\xi \bigg(\dfrac{1 }{I_{1}} - \dfrac{1 }{I_{2}} \bigg)   = R_{1} - R_{2} \Longrightarrow \boldsymbol {\boxed{ \xi = \dfrac{R_{1} - R_{2}}{\bigg(\dfrac{1 }{I_{1}} - \dfrac{1 }{I_{2}} \bigg)} }} - ЭДС

r =\dfrac{\dfrac{R_{1} - R_{2}}{\bigg(\dfrac{1 }{I_{1}} - \dfrac{1 }{I_{2}} \bigg)} }{I_{2}} - R_{2} = \dfrac{R_{1} - R_{2}}{I_{2}\bigg(\dfrac{1 }{I_{1}} - \dfrac{1 }{I_{2}} \bigg)} - R_{2} =  \dfrac{R_{1} - R_{2}}{\dfrac{I_{2}}{I_{1}} - 1} - R_{2}

\boldsymbol {\boxed{r =      \dfrac{R_{1} - R_{2}}{\dfrac{I_{2}}{I_{1}} - 1} - R_{2}   }} - внутренние сопротивление

\boldsymbol \xi = (2 Ом - 1 Ом) / ( (1/0,6 А) - (1/1 А) ) = 1,5 B

\boldsymbol r = (1,5 B / 1 А) - 1 Ом = 0,5 Ом

Ответ: \xi = 1,5 B. r = 0,5 Ом.