СРОЧНО!!!!!!! На який відстані один від одного заряди 6,4⋅10 -6 Кл і 7,2⋅10 -9Кл взаємодіють з

силою 9 мН?

Ответы на вопрос

Отвечает Нестеренко Илья.

Для вирішення задачі нам знадобиться закон Кулона, який описує електростатичну взаємодію між двома зарядами:

F = k * q1 * q2 / r^2,

де F - сила взаємодії, k - електростатична константа (k ≈ 9 * 10^9 Н*м^2/Кл^2), q1 та q2 - заряди взаємодіючих тіл, r - відстань між ними.

У нашому випадку маємо два заряди: q1 = 6,4 * 10^-6 Кл та q2 = 7,2 * 10^-9 Кл, і відстань між ними - невідома. Сила взаємодії між ними дорівнює 9 мН = 9 * 10^-3 Н.

Застосуємо закон Кулона, щоб знайти відстань між зарядами:

9 * 10^-3 Н = k * q1 * q2 / r^2

r^2 = k * q1 * q2 / 9 * 10^-3 Н

Підставляємо числові значення і отримуємо:

r^2 = (9 * 10^9 Н*м^2/Кл^2) * (6,4 * 10^-6 Кл) * (7,2 * 10^-9 Кл) / (9 * 10^-3 Н)

r^2 ≈ 3,686 * 10^-2 м^2

Отже, відстань між зарядами:

r ≈ √(3,686 * 10^-2 м^2) ≈ 0,192 м

Таким чином, заряди взаємодіють з силою 9 мН на відстані близько 0,192 м один від одного.

Отвечает Януш Аня.

Ответ:

Для розв'язання задачі скористаємося законом Кулона, який говорить, що сила взаємодії двох точкових зарядів пропорційна добутку зарядів і обернено пропорційна квадрату відстані між ними:

F = k * |q1| * |q2| / r^2,

де F - сила взаємодії, k - коефіцієнт, що залежить від системи одиниць, |q1| і |q2| - модулі зарядів, r - відстань між зарядами.

Підставляємо дані в формулу:

9 мН = k * 6,4⋅10^-6 Кл * 7,2⋅10^-9 Кл / r^2

Знаходимо відстань r:

r^2 = k * 6,4⋅10^-6 Кл * 7,2⋅10^-9 Кл / 9 мН

r^2 = 8,64 * 10^-13 м^2 / 9 * 10^-3 Н

r^2 = 9,6 * 10^-11 м^2

r = √(9,6 * 10^-11 м^2)

r ≈ 9,8 мм

Отже, заряди 6,4⋅10^-6 Кл і 7,2⋅10^-9 Кл взаємодіють з силою 9 мН на відстані близько 9,8 мм один від одного.

Объяснение: