3. В однорідном у магнітному полі з індукцією 15 Тл провідник перемістився перпен- дикулярно лініям

магнітної індукції на 10 см. Яка робота при цьому була виконана, якщо ДОВЖИна активної частини провідника 40 см, а сила струму в ньому 2 А? ​ СРОЧНО!!! КОРОТКО РЕШЕНИЕ!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Акулов Кирилл.

Робота, виконана на провідник під час його переміщення в магнітному полі, може бути визначена за формулою:

W = F * l * sin(theta)

де F - сила, що діє на провідник, l - довжина провідника, який знаходиться в магнітному полі, theta - кут між напрямом переміщення провідника та напрямом сили.

В нашому випадку, провідник перемістився перпендикулярно до ліній магнітної індукції, тому кут між напрямом переміщення та напрямом сили дорівнює 90 градусам, тобто sin(theta) = 1.

Сила, що діє на провідник в магнітному полі, може бути визначена за формулою Лоренца:

F = B * l * I

де B - магнітна індукція, I - сила струму в провіднику.

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

F = 15 Тл * 0.4 м * 2 А = 12 Н

Таким чином, робота, яка була виконана на провідник під час його переміщення на 10 см, дорівнює:

W = 12 Н * 0.1 м = 1.2 Дж

Отже, робота, виконана на провідник, дорівнює 1.2 Дж.