СРОЧНО Яким має бути діаметр поперечного перерізу ніхромового дроту завдовжки 30дм , щоб за

напруги на його кінцях 40 В сила струму в ньому становила 20 мА?

Ответы на вопрос

Отвечает Алейникова Арина.

Ответ:Щоб визначити діаметр дроту, потрібно використати закон Ома, який говорить, що струм, що протікає через провідник, прямо пропорційний напрузі і обернено пропорційний опору провідника. Формула для обчислення опору провідника виглядає наступним чином:

R = V / I,

де R - опір провідника в омах, V - напруга в вольтах, I - сила струму в амперах.

У нашому випадку маємо:

V = 40 В

I = 20 мА = 0,02 А

L = 30 дм = 3 м (довжина дроту)

Так як опір провідника залежить від його діаметру, визначимо діаметр дроту з використанням формули для опору провідника, яка включає його довжину, матеріал та діаметр:

R = ρ * L / A,

де ρ - опірність матеріалу (для ніхрому складає близько 1,1 * 10^-6 Ом*м), A - площа поперечного перерізу провідника в метрах квадратних.

Отже, формула для обчислення діаметру дроту виглядатиме так:

A = π * (d/2)^2

де d - діаметр дроту в метрах, π - число Пі.

Підставляємо відомі значення в формулу для опору:

R = V / I = 40 В / 0,02 А = 2000 Ом,

і подальшим розв'язанням системи рівнянь знаходимо діаметр:

d = √(4 * ρ * L / π / R) = √(4 * 1.1 * 10^-6 Ом*м * 3 м / π / 2000 Ом) ≈ 0.25 мм.

Отже, діаметр поперечного перерізу ніхромового дроту має бути близько 0,25 мм.

Объяснение: