СРОЧНО ДАЮ 40 БАЛОВ електрон рухаючись зі стану спокою набув швидкості 3 2 мм/с визначте різницю

потенціалів у початковій і кінцевій точці траєкторії​

Ответы на вопрос

Отвечает Толстова Виктория.

Ответ:

Для вирішення даної задачі потрібно знати електричне поле, в якому знаходиться наш електрон. За відомостями задачі, можна зробити припущення, що поле є однорідним та нахил фіксованим.

При відомій швидкості руху електрона, можна визначити час, за який він пройде від початкової до кінцевої точки траєкторії:

t = d/v,

де d - відстань між початковою та кінцевою точками траєкторії, v - швидкість руху електрона.

t = d/3.2 мм/с = d * 0.3125 с.

Далі, можна визначити різницю електричних потенціалів U між початковою та кінцевою точками траєкторії за формулою:

U = E * d,

де E - напруженість електричного поля (в ньому приймаємо припущення про однорідність), d - відстань між точками.

Рішення:

U = E * d = (mg/q) * d * sin(α),

де m - маса електрона, g - прискорення вільного падіння, q - електричний заряд електрона, α - кут нахилу електричного поля до горизонту.

За умовою задачі дані про масу та заряд електрона не наводяться, тому не можна точно визначити різницю потенціалів. Вирішення даної задачі потребує додаткових вхідних даних.