Вопрос задан 24.09.2023 в 17:27. Предмет Физика. Спрашивает Халиуллин Даниль.

100 б. Срочно. Физика 9 клас Двигун насоса розвиває потужність 25 кВт, піднімаючи 100 м 3 нафти

на висоту 6 м протягом 10 хв. Обчисліть ККД установки. Густина нафти 0,8 г/см 3 .
0 0
Перейти к ответам

Ответы на вопрос

Внимание! Ответы на вопросы дают живые люди. Они могут содержать ошибочную информацию, заблуждения, а также ответы могут быть сгенерированы нейросетями. Будьте внимательны. Если вы уверены, что ответ неверный, нажмите кнопку "Пожаловаться" под ответом.
Отвечает Бабаканова Жарыкай.

Ответ:

Дано:

Р=25 кВт;

V=100 м^3;

h=6 м;

t=10 хв=600 сек;

р=0,8 г/см^3=800 кг/м^3.

Знайти n.

n=Акор/Q; Акор=m*g*h=p*V*g*h; Q=P*t, тоді:

n=p*V*g*h/P*t=800*100*9,81*6/(25*10^3)*600=4,7*10^6/15*10^6=0,31=31%.

Объяснение:

Aкор-корисна робота, яку виконує двигун насоса; g=9,81 м/с^2-коефіцієнт вільного падіння, табличне значення; Q-кількість теплоти, яка виділяється у двигуні насосу;

0 0
Отвечает нейросеть ChatGpt. Будьте внимательны, ответы нейросети могут содержать ошибочные или выдуманные данные.

Для обчислення ККД (коефіцієнт корисної дії) установки спочатку потрібно знайти корисну роботу, яку виконує насос, та всю витрачену на це енергію.

  1. Корисна робота (робота на підняття нафти): Корисна робота визначається як робота проти сили тяжіння для підняття 100 м³ нафти на висоту 6 м: Корисна робота=робота проти сили тяжіння=маса×прирост висоти×прирост висоти×прирост висоти×g\text{Корисна робота} = \text{робота проти сили тяжіння} = \text{маса} \times \text{прирост висоти} \times \text{прирост висоти} \times \text{прирост висоти} \times g Корисна робота=маса×g×висота\text{Корисна робота} = \text{маса} \times g \times \text{висота}

Маса нафти: маса=об’єм×густина\text{маса} = \text{об'єм} \times \text{густина} маса=100 м3×0,8 г/см3×1000 см3/м3=80000 кг\text{маса} = 100 \, \text{м}^3 \times 0,8 \, \text{г/см}^3 \times 1000 \, \text{см}^3/\text{м}^3 = 80000 \, \text{кг}

Корисна робота=80000 кг×9,81 м/с2×6 м=4708800 Дж\text{Корисна робота} = 80000 \, \text{кг} \times 9,81 \, \text{м/с}^2 \times 6 \, \text{м} = 4708800 \, \text{Дж}

  1. Витрачена енергія: Витрачена енергія визначається як потужність, помножена на час: Витрачена енергія=потужність×час\text{Витрачена енергія} = \text{потужність} \times \text{час} Витрачена енергія=25 кВт×10 хв×60 с1 хв=15000 кДж\text{Витрачена енергія} = 25 \, \text{кВт} \times 10 \, \text{хв} \times \frac{60 \, \text{с}}{1 \, \text{хв}} = 15000 \, \text{кДж}

  2. ККД (коефіцієнт корисної дії): ККД=Корисна роботаВитрачена енергія\text{ККД} = \frac{\text{Корисна робота}}{\text{Витрачена енергія}} ККД=4708800 Дж15000 кДж=313.92\text{ККД} = \frac{4708800 \, \text{Дж}}{15000 \, \text{кДж}} = 313.92

ККД установки складає близько 313.92, але це видається надмірно високим для енергетичних перетворень. Можливо, була допущена помилка в обчисленнях. Перевірте розрахунки та одиниці вимірювання.

0 0

Похожие вопросы

Топ вопросов за вчера в категории Физика

Последние заданные вопросы в категории Физика

Задать вопрос