3. Через поперечний переріз провідника за 0.5 с проходить 1,2 Кл електрики. Яка сила струму в

провіднику? 4. Струм якої сили проходить через нікеліновий дріт довжиною 25 см і перерізом 0.1 мм², якщо напруга на кінцях дроту складає 6 В? 5. Знайти покази амперметра, якщо R=5 OM, R2=15 Ом, R=30 Ом, а напруга джерела СТРУМУ 36 в.

Ответы на вопрос

Отвечает Вешняков Матвей.

Ответ:

Объяснение:

3. Сила струму I = Q/t = 1,2 Кл / 0,5 с = 2,4 А

Відповідь: 2,4 А

4. Сила струму I = U/R, де U - напруга, R - опір дроту.

Опір дроту можна знайти з формули: R = ρ*l/S, де ρ - специфічний опір матеріалу дроту, l - довжина дроту, S - поперечний переріз дроту.

З таблиць відомо, що специфічний опір нікелінового дроту приблизно дорівнює 100 Н*м/м².

R = (100 Н*м/м² * 0,25 м) / (0,1 мм² * 10⁶ м²/м²) = 25 Ом

I = 6 В / 25 Ом = 0,24 А

Відповідь: 0,24 А

5. Спочатку знаходимо загальний опір кола:

Rзаг = R1 + (R2 || R3), де "||" - позначення паралельного з'єднання.

R2 || R3 = (R2 * R3) / (R2 + R3) = (15 Ом * 30 Ом) / (15 Ом + 30 Ом) = 10 Ом

Rзаг = 5 Ом + 10 Ом = 15 Ом

Потім з формули I = U/Rзаг знаходимо силу струму в колі:

I = 36 В / 15 Ом = 2,4 А

Відповідь: 2,4 А