Даю 100 балов Питання №1 ? 3 бали Як зміниться модуль і напрямок сил взаємодії двох невеличких

металевих кульок однакового діаметру, які мають заряд -5 нКл і 3 нКл, якщо ці кульки привести в дотик одну до одної, а далі розвести на початкову відстань? Модуль збільшиться, напрям не зміниться Модуль зменшиться, напрям зміниться на протилежний Модуль зменшиться, напрям не зміниться Модуль збільшиться, напрям зміниться на протилежний Питання №2 ? 3 бали Тіло, що летіло зі швидкістю 20 м/с, вибухнуло і розділилося на два уламки масами 400 г (перший уламок) і 800 г (другий уламок), які розлетілися в протилежних напрямках. Швидкість руху першого уламка 14 м/с у напрямку проти руху тіла. Яка швидкість руху другого уламка? 37 м/с 6 м/с 26 м/с 34 м/с Питання №3 ? 3 бали Тепловтрати під час роботи теплового двигуна із коефіцієнтом корисної дії у 35 % становлять 520 Дж за один цикл. Чому дорівнює корисна робота, яку виконує цей тепловий двигун за один цикл? 280 Дж 650 Дж 800 Дж 520 Дж Питання №4 ? 3 бали М'яч падає з висоти 20 м. На якій висоті він матиме швидкість 10 м/с? 10 м 15 м 5 м 2 м

Ответы на вопрос

Отвечает Гараклова Яна.

Ответ:

1.Після приведення кульок в дотик і подальшого розведення на початкову відстань, модуль сили взаємодії кульок зменшиться згідно із законом Кулона та формулою F=kq1q2/r^2, де k - електростатична стала, q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між кульками. Оскільки кульки мають різний знак заряду, то напрям сили взаємодії зміниться на протилежний. Відповідь: модуль зменшиться, напрям зміниться на протилежний.

2.Збереження кількості руху дозволяє вирішити задачу:

м1v1 + м2v2 = (м1+м2)v, де m - маса тіла, v - швидкість тіла, індекси 1 та 2 відповідають першому та другому уламкам відповідно.

За умовою задачі: м1 = 0.4 кг, м2 = 0.8 кг, v1 = -14 м/с (від'ємне значення означає рух у протилежному напрямку), v2 - невідоме.

Підставивши в формулу та розв'язавши її відносно v2, отримаємо: v2 = (м1v1 - (м1+м2)v)/м2 = (0.4(-14) - (0.4+0.8)*(-20))/0.8 = 26 м/с. Відповідь: 26 м/с.

остольное незнаю сори