Вода масою 2кг, яку налили в електричний чайник при температурі 20 °С, закипіла через 8 хв.

Нагрівальний елемент чайника виготовлено з ніхромового дроту довжиною 200 см і площею поперечного перерізу 0,1мм2. Питання 1 з 6 питання Розрахуй опір нагрівального елементу (відповідь надай в Ом). Відповідь: Питання 2 з 6 питання За допомогою закона Ома, знайди значення сили струму (відповідь надай в А). Відповідь: Питання 3 з 6 питання Зайди чисельне значення потужності електрочайника (відповідь надай у кВт). Відповідь: Питання 4 з 6 питання Знайди повну роботу, яку виконав електричний струм (відповідь надай у кДж). Відповідь: Питання 5 з 6 питання Розрахуй кількість теплоти, яка пішла на нагрівання води (відповідь надай у кДж). Відповідь: Питання 6 з 6 питання Знайди ККД чайника (відповідь надай у відсотках, округлюючи до цілого числа). Відповідь:

Ответы на вопрос

Отвечает Слесарев Кирилл.

Ответ: 22 Ом; 10А; 2,2кВт; 1056кДж; 672кДж; 64%

Объяснение:

Дано:

m=2кг

t1=20°C

t2=100°C

c=4200Дж/кг°С

t=8мин=480с

l=200см

S=0,1мм²

ρ=1,1 Ом*мм²/м

U=220В

----------------------

R-?; I-?; Р-?; А-?; Q-?; η-?

Сопротивление нагревательного элемента равно:

R=ρl/S, где:

ρ-удельное сопротивление нагревательного элемента;

l-длина проволоки;

S-площадь поперечного сечения проволоки.

R=1,1*2/0,1=22 Ом

Силу тока в чайнике находим по закону Ома:

I=U/R=220/22=10А

Мощность электрочайника равна:

Р=UI=220*10=2200Вт=2,2кВт

Работа, выполенная электрическим током, равна:

A=Pt=2200*480=1056000Дж=1056кДж

Затраченная теплота, которая пошла на нагрев воды, равна:

Q=cm(t2-t1), где:

c-удельная теплоемкость воды;

m-масса воды;

t1 и t2-начальная и конечная температура воды.

Q=4200*2*(100-20)=672000Дж=672кДж

КПД чайника равен:

η=Q/A=672000/1056000=0,64*100%=64%