Яка сила взаємодії зараядів 25 мкКл і 60 мкКл на відстані 80 см​


Ответы на вопрос

Отвечает Черулёва Юля.

Сила взаємодії між зарядами може бути обчислена за формулою Кулона:

F = k * q1 * q2 / r^2

де F - сила в Н (ньютон), k - електрична стала, яка дорівнює 9*10^9 Н*м²/Кл², q1 та q2 - заряди у кулонах і r - відстань між ними у метрах.

П позначимо 25 мкКл як q1 і 60 мкКл як q2. Потребуються одинички СІ для розв'язання цього завдання, тому переведемо їх до кульомб:

q1 = 25 * 10^-6 Кл

q2 = 60 *10^-6 КЛ

r=80 см=0.8 m

Тепер можемо підставити значення до формули:

F=k*q₁*q₂/r²=(9⋅109Н⋅м²/КЛ)∙(25∙10⁻⁶)(60∙10⁻⁶)/(0.8)²≈2535 Н

Отже, силa притягання двох зарядiв на вiдстанi 80 cм iз значеннями +25 µC i +60 µC складатиме приблизно 2535 Н.