ОЧЕНЬ МЕГА СРОЧНО На шляху 300 м швидкість автомобіля масою 2 т зросла від 36 км/год до 72

км/год. Визначте модуль рівнодійної сил, що діяли на автомобіль під час розгону.Відповідь подайте у кілоньютонах, введіть тільки число

Ответы на вопрос

Отвечает Бармакова Яна.

Для розрахунку рівнодійної сили, що діє на автомобіль при розгоні, необхідно використати другий закон Ньютона: F = m*a, де F - сила, m - маса тіла, а - прискорення.

Спочатку переведемо початкову швидкість автомобіля 36 км/год до одиниці СІ:

v1 = 36 км/год = 10 м/с

Аналогічно отримаємо кінцеву швидкість автомобіля:

v2 = 72 км/год = 20 м/с

Розгін автомобіля відбувся за час:

t = s / v1 = 300 м / 10 м/с = 30 с

Значення прискорення a можна знайти за формулою:

a = (v2 - v1) / t = (20 м/с - 10 м/с) / 30 с ≈ 0.33 м/с²

Тепер можна знайти рівнодійну силу:

F = m * a = 2 т * 0.33 м/с² ≈ 0.66 кН

Отже, модуль рівнодійної сили, що діяла на автомобіль під час розгону, становить близько 0.66 кН.