Розв'язати задачу: Знайти прискорення вільного падіння на Місяці та Марсі, якщо їх маси та

радіуси відповідно становлять 7,3*10^(11) кг і 6,4*10^(23) кг та 1700 км і 3400 км

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Толик.

Прискорення вільного падіння на поверхні планети залежить від її маси та радіусу. Використовуючи формулу:

g = G * M / r^2

де g - прискорення вільного падіння, G - гравітаційна стала, М - маса планети, r - радіус планети.

Для Місяця:

g = 6.6743 * 10^(-11) * 7.3 * 10^(22) / (1700000)^2 ≈ 1.62 м/c²

Для Марса:

g = 6.6743 * 10^(-11) * 6.4 * 10^(23) / (3400000)^2 ≈ 3.71 м/c²

Таким чином, на Місяці прискорення вільного падіння становить близько 1.62 м/c², а на Марсі - близько 3.71 м/c².