1. Сила струму в лампі 5А. Скільки теплоти виділиться в лампі під напругою 6В за півхвилини? 2.

900Дж/Потужність резистора 150Вт. Скільки теплоти виділиться в резисторі за 2хв? 3. 18кДж/Сила струму в споживачі 0,2А при напрузі 120В. Скільки теплоти виділиться в споживачі за 10хв? 4. 14,4кДж/Напруга на лампі 16В, її опір 20Ом. Скільки теплоти виділиться в лампі за 20хв? 5. 15,36кДж/Напруга на електродзвонику 42В. Яка сила струму в електродзвонику, якщо за 8с в ньому виділилось 100,8Дж теплоти?​

Ответы на вопрос

Отвечает Чистякова Валерия.

Ответ:

1 Щоб визначити кількість виділеної теплоти в лампі, необхідно знати споживану лампою потужність та тривалість часу, протягом якої вона підтримуватиме даний струм.

Потужність лампи можна визначити, використовуючи закон Джоуля-Ленца, який стверджує, що теплова енергія, виділена в провіднику, пропорційна квадрату сили струму, множеному на опір провідника:

P = I^2 * R

Для лампи з відомою силою струму і напругою R = V / I, де V - напруга на лампі. Тоді

P = I^2 * (V / I) = I * V

Отже, потужність лампи становить P = 5 А * 6 В = 30 Вт.

Теплова енергія, виділена в лампі за час t, обчислюється за формулою:

Q = P * t

Підставляємо в формулу значення потужності та тривалості часу:

Q = 30 Вт * 0,5 хв * 60 с/хв = 900 Дж

Отже, під час роботи лампи під напругою 6 В та силі струму 5 А протягом 0,5 хв виділиться 900 Дж теплоти.

3

Объяснение: