БУДЬ ЛАСКА ,ДОПОМОЖІТЬ 1.Коли по провіднику іде струм,то ... 2.Хто вивчав теплову дію струму?

3.Від чого залежить теплова дія струму? 4. Закон Джоуля-Ленца: 5.Формули закона Джоуля-Ленца... 6.задача.Скільки теплоти виділиться за 5с в провіднику при силі струму 0,4А і опору 15 Ом.?-розв'язати задачу 7.Коротке замикання- 8.Запобіжники- 9.Які перетворення енергії відбуваються в прасці?

Ответы на вопрос

Отвечает Шакирский Иван.

Ответ:

Объяснение:

1. Коли по провіднику іде струм, то в ньому протікає електричний заряд, що передається від одного атома до іншого.

2. Теплову дію струму вивчав британський фізик Джеймс Прескотт Джоуль.

3. Теплова дія струму залежить від сили струму, часу його протікання, опору провідника та його температури.

4. Закон Джоуля-Ленца говорить про те, що кількість теплоти, виділеної в провіднику при проходженні струму, пропорційна квадрату сили струму, часу, протягом якого цей струм протікає, і опору провідника.

5. Формула закону Джоуля-Ленца: Q = I^2 * R * t, де Q - кількість теплоти, виділеної в провіднику, I - сила струму, R - опір провідника, t - час, протягом якого протікає струм.

6. Задача. За 5 секунд в провіднику з опором 15 Ом протікає струм силою 0,4 А. Скільки теплоти виділиться в провіднику? Відповідь: Q = I^2 * R * t = 0,4^2 * 15 * 5 = 3 Дж.

7. Коротке замикання - це замикання провідника без опору на інший провідник, що призводить до великого струму та нагрівання провідника.

8. Запобіжники - це пристрої, що призначені для захисту електричних мереж від перевищення допустимої сили струму та попередження короткого замикання.

9. У прасці відбувається перетворення електричної енергії в механічну, тобто рух робочого інструменту (пресу) забезпечується за рахунок електричного струму.