Скільки витків проводу треба намотати на рамку площею 200 см2, що обертається зі швидкістю 600

об/хв в однорідному магнітному полі з індукцією 1 Тл, щоб максимальне значення ЕРС індукції дорівнювало 40 В?

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Дано:

S = 200 см² = 0,02 м²

n = 600 об/хв = 10 об/с

B = 1 Тл

ЕРС = 40 В

Знайти:

N - ?

Розвязання:

1)Знаходимо циклічну частоту:

ω = 2π·n = 6,28·10 ≈ 62,8 с⁻¹

2)Магнітний потік:

Ф = B·S·cos (ω·t)

Ф' = - B·S·ω·sin (ω·t)

3)За законом електромагнітної індукції:

e(t) = - N · Ф' = N·B·S·ω·sin (ω·t)

ЕРС = N·B·S·ω

N = ЕРС / ( B·S·ω )

N = 40 / (1 · 0,02 · 62,8) ≈ 31,8 витків
Відповідь:
31,8 витків або якщо заокруглити то 32 витка