Даю великі бали !!! Плоский конденсатор складається з двох розділених повітряним проміжком

пластин площею 100 см2 кожна. Коли одній з пластин надали заряду 5 нКл, між ними виникла напруга 120 В. На якій відстані одна від одної знаходяться пластини?

Ответы на вопрос

Отвечает Панова Алёна.

Для визначення відстані між пластинами конденсатора можна використати формулу для ємності плоского конденсатора:

C = ε₀ * (S / d),

де C - ємність конденсатора,

ε₀ - діелектрична проникливість вакууму (ε₀ ≈ 8,85 * 10^(-12) Ф/м),

S - площа пластин,

d - відстань між пластинами.

Ми знаємо, що ємність конденсатора в даному випадку дорівнює:

C = Q / V,

де Q - заряд на одній з пластин (Q = 5 нКл),

V - напруга між пластинами (V = 120 В).

Підставляємо відомі значення і отримуємо:

5 * 10^(-9) Кл / 120 В = ε₀ * (100 см² / d).

Перетворюємо площу пластин з сантиметрів в квадратні метри (1 м² = 10^4 см²):

5 * 10^(-9) Кл / 120 В = ε₀ * (100 * 10^(-4) м² / d).

Підставляємо значення для діелектричної проникливості вакууму (ε₀ ≈ 8,85 * 10^(-12) Ф/м) і отримуємо:

5 * 10^(-9) Кл / 120 В = 8,85 * 10^(-12) Ф/м * (100 * 10^(-4) м² / d).

Спрощуємо це рівняння:

5 * 10^(-9) Кл / 120 В = 8,85 * 10^(-16) Ф * м² / d.