Насос підіймає 18 кг води з глибини 22 м за 4 с. Визначте напругу в мережі, від якої живиться

двигун насоса, якщо сила струму в обмотці двигуна дорівнює 6 А. ККД двигуна 75 %. )на писать с дано знайти и відповідь розписать даю 40б

Ответы на вопрос

Отвечает Заяць Інуся.

Ответ:

Дано:

маса води: m = 18 кг

глибина підйому: h = 22 м

час підйому: t = 4 с

сила струму в обмотці двигуна: I = 6 А

ККД двигуна: η = 75%

Треба знайти:

напругу в мережі, від якої живиться двигун насоса

Розв'язок:

Спочатку знайдемо роботу, яку виконує насос, щоб підняти воду на задану висоту. Вона дорівнює добутку маси води на прискорення вільного падіння та висоту підйому:

W = mgh,

де g - прискорення вільного падіння, g ≈ 9,81 м/с².

Підставляємо відомі значення і отримуємо:

W = 18 кг * 9,81 м/с² * 22 м = 3 968,04 Дж.

Час підйому також відомий: t = 4 с. Тоді потужність, з якою працює насос, може бути знайдена як:

P = W / t = 3 968,04 Дж / 4 с ≈ 992,01 Вт.

Відомо також, що ККД двигуна дорівнює 75%, тому потужність, яку споживає насос з мережі, можна знайти як:

P = U * I * η,

де U - напруга в мережі.

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

992,01 Вт = U * 6 А * 0,75,

звідки U = 220 В (округлюючи до найближчого стандартного значення напруги в мережі).

Відповідь: напруга в мережі, від якої живиться двигун насоса, дорівнює приблизно 220 В.