Скільки можна нагріти гасу (c=2100 Дж/кг • °C) від 20° C до 100°C, витративши 336 кДж теплоти?


Ответы на вопрос

Отвечает Мухаметзянов Герман.
Для розрахунку кількості гасу, яку можна нагріти, використаємо формулу:

Q = mcΔT,

де Q - кількість теплоти, m - маса гасу, c - його питома теплоємність, ΔT - зміна температури.

Дано:
Теплота (Q) = 336 кДж = 336000 Дж,
Питома теплоємність (c) = 2100 Дж/кг • °C,
Початкова температура (T1) = 20°C,
Кінцева температура (T2) = 100°C.

Ми хочемо знайти масу гасу (m).

Для цього спочатку визначимо зміну температури:

ΔT = T2 - T1 = 100°C - 20°C = 80°C.

Тепер можемо перейти до розрахунку маси гасу:

Q = mcΔT,
336000 Дж = m * 2100 Дж/кг • °C * 80°C.

Спочатку виразимо масу гасу (m):

m = (336000 Дж) / (2100 Дж/кг • °C * 80°C).

Проведемо обчислення:

m = 2 кг.

Таким чином, можна нагріти 2 кілограми гасу від 20°C до 100°C, витративши 336 кДж теплоти.